Özgeçmiş

"Abdulbaki Erdoğmuş" Hakkında 

Abdulbaki Erdoğmuş

Abdulbaki Erdoğmuş 1 Ocak 1958 yılında Bingöl'de dünyaya gelmiştir. İlahiyatçı, siyasetçi, milletvekili ve yazardır. Yazarın dedesi hafız efendi tanınmış şahsiyetlerden biridir.

İlkokulu Bingöl'de bitirdi. 1974 yılında Diyarbakır İmam Hatip lisesinden mezun oldu. Erzurum Yüksek İslam Enstitüsünde okurken medresede eğitim almaya devam etti.İçerisinde İslam olan anti-emparyalist öğrenci hareketleri içinde yer aldı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra babasının yanında medrese eğitimini sürdürdü. Diyarbakır İskender Paşa caminde İmam hatibi olarak göreve başladı. Cuma hutbelerinde alışılmışın dışında konulara değinerek tüm dikkatleri üzerine çekti.
1986 yılında Arabistan'a giderek dil eğitimi aldı. Döndükten sonra Refah Partisinden Diyarbakır Belediye Başkanı olarak görev aldı.
1994 milletvekili seçimlerinde Diyarbakır 1. bölge 1. sıra Milletvekili adayı oldu ve meclise giremedi. 1999 seçimlerinde Anap Partisinden 21. dönem yasama dönemi Diyarbakır milletvekili seçildi ve meclise girdi. 
Milletvekilliği sona erdikten sonra Abdulbaki Erdoğmuş çalışmalarını ve incelemelerini kitap haline getirerek yayınlandı.

Yazarın Kitapları İçin Tıklayınız